Telegram Group Search
Інверсія – від лат. inversio ≈ перегортання, переставлення.

Зміна нормального розташування певних елементів, розташування їх у зворотному порядку. Також зміна звичайного порядку слів у реченні для виділення смислової значущості тих чи тих його членів або для надання фразі особливого стилістичного забарвлення. Термін використовується у багатьох науках.

Приклади:
• Гумор – інверсія життя. Краще так: гумор – інверсія здорового глузду. Посмішка розуму.
• Слово «інверсія» означає щось протилежне, чи то за положенням, напрямом, порядком або ефектом.
Ребрендинг – англ. rebranding ≈ адаптація бренду до вимог ринку.

Ціль ребрендингу – зміна усіх елементів бренду (іміджу, виробничих стратегій, маркетингу, продукту, який виготовляється тощо), а кінцевою метою є вихід на новий рівень розвитку, привернення уваги нових клієнтів, збільшення лояльности існуючих.

Не слід плутати ребрендинг із ренеймінгом (зміною назви компанії) або з рестайлінгом (зміною логотипу компанії). Ренеймінг і рестайлінг є складовими ребрендингу.

Приклади:
• Компанія «Укрпошта» провела ребрендинг, який містить в собі новий логотип (поштовий ріжок у вигляді геомітки), нові корпоративні кольори (жовтий, синій, червоний і зелений), нову форму і новий слоган – «Головна пошта країни».
• Мета ребрендингу - об'єднати майданчики групи по всьому світу під одним брендом, а також укріпити й розширити міжнародну присутність бренду OLX на глобальному рівні.
Гранд – ісп. grande ≈ вельможа, від лат. grandis ≈ великий, важливий. Вищий дворянський спадковий титул у середньовічній Іспанії, а також особа, що має цей титул. Зараз це офіційна аристократична назва іспанської знаті. У переносному значенні грандом називають досвідчену людину, авторитетну установу, компанію, організацію, спортивну команду тощо.

Приклад:
• «Барселона» – один з грандів європейського футболу, багаторазовий володар континентальних кубків.
Фарисей – івр. פְּרוּשִׁים‎ (перушім або прушім) ≈ відокремлені. У переносному значенні лицемірна людина; ханжа. У Стародавній Іудеї – послідовник релігійно-політичної течії, що виражала інтереси заможних іудеїв і відзначалася фанатизмом та надмірною увагою до зовнішніх проявів релігійності.

В багатьох мовах стало узагальненою назвою лицемірів.

Приклади:
• Вона заночувала в одного чоловіка, цілий вечір навчала не ходити до церкви, молитись дома, звала попів фарисеями.
• Вже через тебе пальцем на мене тикають фарисеї усякі.
Алогізм – слово грецького походження, складається з префікса «а» (у перекладі «не») та кореня «logismos» (судження, вислів). Це нелогічні міркування, хід думки, що порушує закони та правила логіки, або факт, який не вкладається в рамки логічного мислення. Що-небудь безглузде. Те, що суперечить логіці. Термін використовується у філософії, мистецтві, психіатрії тощо.

Приклади:
• Їхало село повз чоловіка.
Раптом з двору гавкають ворота.
— Тпр! – сказав кінь, а мужик заіржав.
Кінь пішов у гості, а чолов'яга стояв... (Фольклор)
• Така любов буває раз в ніколи.
• Без надії таки сподіватись.

💭 А які алогізми знаєте ви? Пишіть у коментарі👇🏻
Брутто – з італійської brutto ≈ поганий. При розмові про вагу товару мається на увазі вага разом з тарою або упаковкою. У сфері економіки означає «брудну» ціну, з якої вже пізніше будуть зроблені відрахування або ж дохід, від якого ще потрібно відняти витрати.

Нетто – з італійської netto ≈ чистий. Антипод брутто, означає щось очищене від зайвого: маса товару без упакування, тари тощо; ціна товару з вирахуванням знижок; чистий дохід з вирахуванням всіх витрат та іншого.
Аксіома або постулат – грец. «твердження, положення». Вихідне положення якої-небудь теорії, що приймається в рамках даної теорії істинним без вимоги доказів та використовується при доведенні інших її положень, які, в свою чергу, називаються теоремами. У переносному значенні незаперечна істина, цілком очевидне твердження.

Приклади:
• Декартова аксіома про козлів: козел, який вважає себе козлом, вже не козел.
• Переконати себе у чомусь, потім довести протилежне, так народжується аксіома.
Дайджест – англ. digest ≈ стислий виклад, резюме. Походить від латинського дієслова digerere ≈ розділяти.

Дайджестами називають журнали, які передруковують матеріали у скороченому вигляді, а також короткий адаптований виклад будь-яких текстів, популярних творів літератури, новин, тез тощо.

Одним з перших дайджестів є збірка уривків з праць римських юристів під назвою «Дигести», які були систематизовані та стали складовою частиною Зводу цивільного права Юстиніана (Corpus juris civilis).

Приклади:
• Дайджест змін в охороні здоров'я.
• Технологічний дайджест за 2022 рік.
• Товариство сприяння українсько-польській співпраці у галузі юридичної освіти і науки створило перший випуск Електронного правового дайджесту для громадського сектору.
Пропустили роздачу Notcoin, коли інші заробили сотні доларів на ньому? Є новий перспективний проєкт на блокчейні Solana.👇🏻

Tapswap — це унікальний додаток, який за своєю механікою нагадує Notcoin. У грі учасникам потрібно виконувати завдання та збирати монети, просто натискаючи на екран. Як тільки буде анонсовано листинг токену, відкриється можливість вивести свої монети з додатку і почати торгівлю цим токеном на біржі.

Встигни долучитися, тому що у Tapswap скоро листинг та відкриття власної біржі. Кожен, хто грав у Notcoin, отримав мінімум $200, тож не втрать свій шанс і тут!

Зареєструватися в Tapswap
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Апломб – фр. aplomb ≈ у буквальному сенсі – «прямовисно», «прямо», «вертикально», «рівновага». Надмірна самовпевненість у поведінці, спілкуванні. Сміливість в манерах, розмові та діях. Великий апломб. Говорити з апломбом. Триматися з апломбом. У нього не вистачає апломбу. У своєму первинному значенні слово було позитивним. В наш час слово має переважно негативне забарвлення, вживається з такими словами як: зверхність, зарозумілість, гонор тощо.

Приклади:
• Наскільки простіше жити, коли щиро віриш, що шкільні пізнання дозволяють з апломбом судити про все на світі.
• Попри високу посаду, він був напрочуд простою людиною - без жодного апломбу чи зверхності.
Сюрреалізм – фр. surrealisme ≈ надреалізм. Це модний напрям у сучасному живописі, літературі і кіно, що зародився у Франції в 1920-х роках і який досяг світового визнання найбільше зусиллями Сальвадора Далі. Основна ідея – вийти за рамки реальності та спробувати показати людські сни, фантазії, думки з потаємних куточків мозку та інші галюцинації, що виникають у стані зміненої свідомості.

Зигмунд Фрейд теж сприяв пошукам нових смислів і зануренню в підсвідоме. «Сон – це (приховане) здійснення (пригніченого, витісненого) бажання» – стверджував психоаналітик. А слова «бажання» й «сон» були ключовими для зачинателів сюрреалізму.

У переносному значенні це абсурдна, ірраціональна, парадоксальна ситуація, обставини тощо. Також сленгово вживається як «сюр».

Приклади:
Ця ситуація здається мені сюрреалістичною.
Сюр нашого життя.
Сибарит – грец. Σῠβᾰρίτης ≈ житель давногрецької колонії Сибаріс.

Колонія була заснована у 720 році до н.е. у Луканії на півдні Італії. Завдяки торговим зв’язкам колонія була могутнім торговим центром, а її мешканці, розбещені багатством, влаштовували пишні бенкети, вдаючись до пустих веселощів. Колонія була зруйнована у 510 році до н.е., але слово зберіглося у переносному значенні, як назва «зніженої людини», нероби, дармоїда.

Приклади:
• Не лайте мого кота, що він на вибори не ходив. Він не сепаратист, просто сибарит .
• Ми раса сибаритів: їжа, холодильники для вина і нові автомобілі цікавлять французів більше, ніж нові мости.
Абстракція – лат. abstractio ≈ віддалення, виведення, відокремлення.

Мислене відкидання частини властивостей, зв’язків об’єкта пізнання з метою його спрощення. Абстракція є основою для узагальнення й утворення понять. Розрізняють формальну та змістовну абстракції.

Формальна абстракція є основою теоретичного мислення, виділяє властивості предмета, які не існують окремо від нього. Наприклад класифікує предмети за формою або кольором. Маленькі діти засвоюють інформацію завдяки формальній абстракції.

Змістовна абстракція відокремлює властивості предмета, які існують самостійно. Наприклад клітини організму, які є складовою організму.

Приклади:
• Зрозуміло, що це лише математична абстракція, бо фізика не мириться з нескінченностями (так само, як «природа не полюбляє порожнечі»).
• Подібно до романтиків, він розглядає явище як абстракцію, не зазираючи в його реальну сутність.
Бутафорія – від італійської butta fuori ≈ викидай. Муляж, підроблені, спеціально виготовлені предмети (скульптура, меблі, посуд, прикраси, зброя тощо), що використовуються в театрі та інших сферах замість справжніх речей.

Також в переносному значенні щось несправжнє, наприклад, почуття, емоції, фальш, оманлива видимість, розрахована на зовнішній ефект.

Приклади:
• Багато дечого в їхньому домі держиться вже лише на бутафорії.
• Мене приваблює не епатаж, не бутафорія, а простота і чистота, які говорять про інтелект людини.
Мімікрія – фр. mimétisme, англ. mimicry ≈ наслідування, маскування. Це подібність між двома або більше видами організмів, яка з'явилася у ході еволюції як захисна.

Також цим терміном називають схожість живого організму з неживим предметом. Наприклад прозорість медузи, або окрас білки, який зливається зі стовбурами дерев у лісі, задля її непомітності для хижаків. У переносному ж сенсі «мімікрувати» – означає пристосовуватися, пародіювати, повторювати за кимось, «одягати маску».

Приклади:
• Однак, на відміну від нас, серед американців зовсім не заведено вдавати з себе людину з «багатими культурними запитами», якщо насправді таких немає. Як мені здається, таке ставлення, мабуть, варто вважати більш природним, аніж «мімікрію під культурну людину».
• Багато хто намагається прожити життя інших людей. Їхні думки – чужі думки, їхнє життя – мімікрія, їхня пристрасть - цитати. Уміння цитувати добре приховує відсутність власних ідей. Курт Кобейн
Інстанція – лат. instantia ≈ безпосередня близькість.

Послідовна ланка у системі підпорядкованих один одному органів державного управління, судових органів, організацій тощо. Практично термін застосовуються у судовій системі та регламентований Законом України «Про судоустрій і статус суддів». В Україні діють суди першої (місцеві суди) апеляційної та касаційної інстанцій.

Приклади:
• Справою зацікавились дуже високі інстанції.
• У 1958 році, з доручення «вищих інстанцій», вона запросила мене на розмову приблизно такого змісту: – Миколо Івановичу, на вас є скарги, що ви заставляєте читачів читати і розмовляти українською мовою.
Маніфест – від лат. manifestus ≈ явний, очевидний, поклик, протест. Термін має багато значень, наприклад:

▪️Урочисте письмове звернення верховної влади до народу з приводу якоїсь дуже важливої події (прийняття важливого законопроекту, оголошення війни тощо).
▪️Писане або усне звернення, протест політичної партії або громадської організації, яке має програмний характер. Маніфест миру, Маніфест комуністичної партії.
▪️Писаний виклад творчих принципів літературного або мистецького угруповання, напрямку чи окремого автора. Маніфест хакера, Арт маніфест.
▪️Документ, який подається до митниці з переліком вантажу, що його перевозять на суднах.
▪️Вантажний маніфест – документ, у якому дається перелік коносаментів і який містить найменування судна, порт навантаження, масу, обсяг та кількість вантажу по кожному коносаменту тощо.
Авантаж – фр. avantage ≈ сприятливе становище (людини, групи), вигода, перевага, користь, привабливість. Також розмовне застаріле значення: у авантажі – у блискучому вигляді, у вигідному світлі (про зовнішність).

Приклади:
• Вона вчора була не у авантажі.
• Насамперед вони стануть у пригоді молодим сім'ям, які ще не переобтяжені авантажем життєвого досвіду.
• «Не в авантажі» – також це означає: у програші.
ℹ️ Освітня програма "Заробіток на криптовалюті для українців"

В зв'язку з великою втратою населенням робочих місць, було запроваджено ініціативу створення БЕЗКОШТОВНОЇ освітньої програми в криптовалюті для українців.

👤 Партнером програми виступив Олександр Орловський, експерт з досвідом понад 6 років, засновник FFA академії, який навчив понад 50.000 учнів.

📍 За офіційними даними було виділено 250 тисяч безоплатних місць. І вже зараз, понад 60 тис. українців приєдналися до запису на безкоштовний онлайн-ефір, і успішно проходять навчання.

Оберіть мету вивчення та реєструйтесь на безкоштовний ефір:

▪️для заробітку
▪️для особистого розвитку
▪️для безпечного зберігання коштів

🚨 FFA академія навчила понад 50.000 людей заробляти на крипті. Реєструйтеся прямо зараз, та почніть заробляти на ній вже через тиждень.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ: https://www.tg-me.com/orlovskiy.com
Адюльтер – фр. adultère ≈ розпусний.

Адюльтером називають подружню зраду. Історично адюльтер завжди суворо переслідувався законом і був вагомою підставою для розлучення. Як правило покарання за зраду для жінок було суворіше, ніж для чоловіків. Наприклад, за Кодексом Наполеона 1804 року, чоловік міг вимагати від дружини розлучення за адюльтер, а жінка тільки у випадку, якщо чоловік приводив коханку додому. У деяких країнах за адюльтер традиційно засуджували до смертної кари.

За результатами досліджень, невірними є 75% чоловіків і 68% жінок. При цьому лише 5% людей вважають, що їхній партнер зрадив. Тож, навіть за найскромнішими припущеннями, подружня зрада трапляється набагато частіше, ніж ми вважаємо.

Приклади:
• Які це міщанські дурниці: в усіх адюльтерах звинувачувати самих чоловіків!
• Здається, що світ здурів, і всім у голові лише кохання, флірт або адюльтер.
2024/06/10 02:46:03
Back to Top
HTML Embed Code: